1 toode (t)

Kas osta või rentida survepesur?

Kas tasuks survepesurit rentida või hoopis soetada see endale päriseks?

Selgitame rentimise plusse ja miinuseid ning anname sulle näpunäiteid selle kohta, kuidas laenutus enda kasuks tööle panna, kui just selle valid.

Survepesuri rentimine terrassil või õuealal olevate vanade plekkide puhastamiseks või betooni sügavpuhastamiseks võib olla parem valik kui survepesuri ostmine ühekordseks projektiks. Elektrisurvepesuri ostmine kergemateks ülesanneteks, nagu autode pesemine, tagaaia grilli või välimööbli puhastamine, on mõistlik, kui teed seda sagedasti. Tihtipeale aga selliseid töid väga tihti ette ei võeta ja siis tekib kindlasti küsimus, kas selline suur väljaminek end õigustab. Seda enam, et survepesuri mudelid muutuvad järjest võimekamaks ja seega võib praegu soetatud survepesur õige pea juba ajale jalgu jääda.

Samuti tuleb mõelda ka sellele, et kui sa soovid eritöid teha, siis pead sa tegema kindlasti täiendavaid väljaminekuid, et neid edukalt sooritada. Näiteks survepesur koos pinnapesuriga on äärmiselt kasulik lisafunktsioon, kui soovid eemaldada tõrksat mustust kõnniteelt.

Kas ma peaksin survepesuri ostma või rentima?

Kui soovid kasutada survepesurit, on sul võimalus valida selle ostmise või rentimise vahel. Mõlemal variandil on omad eelised ja puudused. Milline on sinu jaoks parim, sõltub sinu prioriteetidest. Siin on kiire ülevaade nende variantide eelistest ja puudustest.

Kes peak survepesurit rentima?

Põhimõtteliselt on nelja tüüpi majaomanikke, kellele rentimine rohkem kasu tooks.

  1. Need, kes vajavad survepesurit vaid aeg-ajalt, näiteks kord aastas või harvemini.
  2. Need, kes ei soovi vajaliku töö tegemiseks palgata töölisi vaid soovivad selle ise ära teha.
  3. Need, kes ei saa endale lubada nende vajadustele vastavat survepesurit.
  4. Need, kes ei soovi korraga välja käia suuremat summat survepesuri ostmise näol.

Põhjused survepesuri rentimiseks

Üldiselt on rentimine parim neile, kes kasutavad survepesurit üks või kaks korda aastas.

Lühiajalised madalamad kulud:

Lühiajaliselt on survepesuri rentimine odavam. Jämedalt võttes maksab rentimine kuskil viiendiku ostuhinnast.

Puudub vajadus survepesuri hoolduseks:

Rentides ei pea muretsema survepesuri hooldamise pärast. Samuti ei pea sa muret tundma remondikulude pärast. Ainus hooldus, mis sul rentimisel vaja on teha, on selle puhastamine enne rendifirmale tagastamist. Ja see on ka kõik.

Saad järgi proovida:

Paljud inimesed rendivad enne ostmist survepesureid, et nad saaksid proovida seda tüüpi või mudelit, mida nad kaaluvad osta. See on eriti väärtuslik, kui sa ei tea, kui suurt survet vajad oma tööde teostamiseks. Kui laenutatav survepesur pole piisavalt võimas, saad selle vahetada tugevama survepesuri vastu.

Alati võimekas survepesur:

Kui uus survepesur on välja tulnud, ei pea sa selle proovimiseks oma vana kohe müüma ja uut ostma. Saad seda proovida rendifirma kaudu rentides ja järele katsetades, kas sul oleks vaja uut ja võimekamat, või piisab olemasolevast.

Puudub hoiustamise vajadus:

Üks survepesuri omamisega seotud probleem on kindlasti selle hoiustamine. See on taaskord üks tööriist, mida sul on vaja kusagil hoida ja seeläbi võtab ta vajalikku ruumi sinu hoiuruumis.  Seega võib survepesuri rentimine olla sinu parim valik.

Survepesuri rentimise puudused

Nii nagu igal positiivsel asjal, on ka survepesuri rentimisel omad puudused.

Kättesaadavus:

Inimesed kipuvad suurema osa survepesust tegema kevadel ja sügisel, kui nad valmistuvad suviseks meelelahutuseks või valmistuvad talveks. Seetõttu kipuvad survepesurite laenutused sel ajal olema eriti populaarsed. Kui loodad rentimisele sel perioodil, ei pruugi sul olla võimalik saada soovitud survepesurit ega vajalikke tarvikuid endale sobival ajal.

Ulatuslik planeerimine:

Survepesurite rentimine toimub tavaliselt tunni või päeva kaupa. Kui teed suurt projekti, näiteks pesed basseini või oma suurt sillutisega autosõiduteed survepesuriga, pead oma tööde teostamise järjekorda hoolikalt planeerima. Parim viis on tavaliselt teha kõik ettevalmistustööd enne, kui survepesurit rentima lähed.

Õppimise kiirus:

Survepesuri kasutamise õppimine võib võtta aega. Kui rendid, maksate ka selle aja eest. Kui sul on oma survepesur, on sul kogu aeg tuttav masin käepärast olemas.

3 soovitust survepesuri rendiks

Kas oled otsustanud rentida survepesuri? Hoia allolevate näpunäidetega kokku nii oma aega kui ka raha.

1.     Võrdle survepesuri rendi teenusepakkujaid

Ära rendi lihtsalt esimeselt ettejuhtuvalt, kes pakub survepesureid, eriti mitte siis, kui see koht maksab oluliselt rohkem kui teised ettevõtted. Kindlasti võrdle erinevate teenusepakkujate juures seda, et mis juhtub, kui kahjustad survepesurit? Mis juhtub, kui tagastad selle hiljem? Kas on ka muid varjatud tasusid? Kas kaasas on ka pesuvahend ja tarvikud?

2.     Broneeri varakult

Kui teed kevadpuhastusprojekti, on survepesurite rentimise nõudlus suur. Mida varem saad survepesuri broneerida, seda parem. See on veelgi olulisem, kui teed aja suhtes tundlikku tööd, näiteks puhastad maja voodrit enne kodu müümist.

3.     Tee ettevalmistustööd

Enamik survepesurite laenutusi tehakse tundide/päevade kaupa, seega kindlasti soovid minimeerida seadme kasutusele kuluvat aega. Soovitame teha ettevalmistustööd eelmisel päeval, et saaksid tööle asuda kohe, kui saad survepesuri.

 

Kui sul tekkis täiendavaid küsimusi survepesuri rentimise kohta või soovid endale laenutuseks ja broneerida, võta meiega julgelt ühendust!